16 stycznia 2019

Udostępnij artykuł

Jak inwestować w prywatne akademiki – Gdański Harward case study

Polski rynek prywatnych akademików stale się rozwija. Niewystarczająca baza noclegowa uczelni stwarza okazję dla sektora prywatnego. Potencjał rynku skutecznie wykorzystuje spółka Metropolitan Investment S.A., która właśnie otwiera Gdański Harward – pierwszy prestiżowy akademik w Trójmieście.

Rośnie popyt na prywatne akademiki

Atrakcyjna oferta edukacyjna trójmiejskich uczelni i spore zainteresowanie zagranicznych studentów, przede wszystkim z krajów skandynawskich powoduje, że Gdańsk staje się jednym z popularniejszych miejsc do nauki w Polsce. Sytuacja ta stwarza okazję dla deweloperów i inwestorów prywatnych. Ich coraz większe zainteresowanie sektorem akademików prywatnych to wynik przeobrażeń, jakie stale zachodzą w strukturze szkolnictwa wyższego. Niedostateczna liczba miejsc oferowanych w akademikach państwowych oraz rosnąca liczba studentów zagranicznych powoduje wzrost popytu na alternatywne opcje oferowane studentom, w tym akademiki prywatne. Te ostatnie, projektowane przez prywatnych deweloperów są nowoczesne, bardziej funkcjonalne i charakteryzują się o wiele wyższym standardem. Tym samym lepiej odpowiadają na potrzeby współczesnych studentów, także tych zagranicznych wymagających licznych udogodnień.

Gdański Harward, czyli nowy wymiar akademika

Nowoczesny design, świetna lokalizacja i liczne udogodnienia zaprojektowane z myślą o studentach to największe atuty inwestycji zrealizowanej w Gdańsku przez spółkę Metropolitan Investment S.A. Gdański Harward to projekt, który powstał w ramach modernizacji byłego akademika i został przekształcony w mikroapartamenty. Atrakcyjna bryła inwestycji przykuwa uwagę, przede wszystkim dzięki połączeniu zabytkowej architektury i pamiątkowych detali z nowoczesnymi elementami zabudowy oraz wykończenia. Pięciopoziomowa inwestycja obejmuje 60 lokali o powierzchni od 12m² do 23m², wyposażonych we własną kuchnię i łazienkę. Jedno- lub dwuosobowe jednostki posiadają szereg udogodnień, które wyróżniają Gdański Harward na tle innych trójmiejskich akademików, m.in. klimatyzacja, zmywarka, telewizor oraz dostęp do internetu czy serwis techniczny i sprzątający. Akademik wyposażono w pralnię, zewnętrzne patio oraz parking dla samochodów i rowerów. Stanowi idealne miejsce dla osób ceniących ciszę i prywatność. Ze względu na kompletne wyposażenie każdej jednostki, mieszkańcy mogą czuć się całkowicie swobodnie. Gdański Harward to także znakomita lokalizacja, aspekt ważny dla ceniących swój czas studentów. Inwestycja powstała w bezpośrednim sąsiedztwie Politechniki Gdańskiej oraz w odległości niecałych 2 km od Uniwersytetu Medycznego. To, plus łatwy dojazd do centrum oraz na plażę sprawia, że lokalizacja jest szczególnie atrakcyjna dla studentów, którzy prowadzą aktywny tryb życia i lubią korzystać z atrakcji miasta. Gdański Harward to idealne miejsce dla osób ceniących sobie komfort miejskiego życia.

Wygodne inwestowanie

Model współpracy proponowany przez spółkę Metropolitan Investment zakłada pozostawienie całkowitej obsługi mikroapartamentów po stronie operatora. Oznacza to, że deweloper zarządza obiektem i np. zajmuje się pozyskiwaniem najemców. Tym samym inwestowanie w tym modelu nie wymaga absolutnie żadnego zaangażowania od inwestora. Najem inwestycji oparty jest na krótko- i długoterminowych umowach, co gwarantuje stały zysk i płynność finansową właścicielom jednostek oraz podnosi rentowność inwestycji. Spółka zakłada wynajmowanie obiektu studentom, a poza rokiem akademickim także turystom, co umożliwia wygodna opcja wykończenia mikroapartamentów – „pod klucz”. Jednostki spełniają wszelkie funkcje mieszkania o podwyższonym standardzie.

Dochodowa alternatywa dla inwestorów

Niski poziom stóp procentowych i mało opłacalne w ostatnich latach lokaty bankowe zastępowane są coraz częściej inwestycjami w nieruchomości. Analiza polskiego rynku pod kątem potencjału inwestycyjnego pokazuje, że sektor prywatnych akademików to jeden z tych kierunków, który gwarantuje inwestorom opłacalny zysk. Stanowi on ciekawą alternatywę dla prywatnych inwestorów, dzięki której mogą osiągać nawet kilkuprocentowy wynik w skali roku. Inwestowanie w prywatne akademiki to obok apartamentów wakacyjnych położonych w turystycznych lokalizacjach czy nieruchomości komercyjnych jedna z bardziej dochodowych i bezpiecznych opcji inwestycyjnych na obecnym rynku. A także ciekawy sposób dywersyfikacji portfela inwestycyjnego. O tym, że inwestowanie w prywatne akademiki się opłaca i jest coraz bardziej popularne, świadczy m.in. dynamika sprzedaży projektu zrealizowanego przez Metropolitan Investment. Aż 90% mikroapartamentów Gdańskiego Harwardu sprzedało się w ciągu pierwszych 14 dni od momentu wypuszczenia nieruchomości do obrotu.

Opcja dla inwestorów indywidualnych

Metropolitan Investment jest pierwszym w Polsce zespołem prowadzącym projekty inwestycyjno-deweloperskie na rynku nieruchomości dochodowych dla klienta indywidualnego. Spółka oferuje unikalne i skuteczne rozwiązania na rynku nieruchomości poprzez projektowanie, budowę, komercjalizację i zarządzanie ukończonymi projektami. Otwiera dla inwestora indywidualnego rynek nieruchomości komercyjnych w segmentach najtrudniej dostępnych, cechujących się stabilnym najmem i wysoką rentownością inwestycji.

Dane kontaktowe:

Metropolitan Investment S.A. Oddział Poznań, ul. Święty Marcin 24, 61-805 Poznań, +48 535 80 50 80, e-mail: [email protected]

Udostępnij artykuł