15 listopada 2019

Udostępnij artykuł

Senior Housing w Polsce – plany inwestycyjne

Metropolitan Investment będzie realizował zupełnie nową na polskim rynku inwestycję z segmentu Senior Housing w modelu, który od wielu lat z powodzeniem stosowany jest w USA.

Inwestycja powstanie w ramach struktury joint venture, na gruncie o powierzchni 50 ha, na którym wybudowany zostanie duży kompleks senioralny podobny do Tequesta Senior Housing realizowanego w Palm Beach na Florydzie. Będzie to obiekt typu independent living, gdzie osoby starsze będą mogły wynająć i zamieszkać w domach dostosowanych do ich potrzeb. Obiekt będzie połączeniem kompleksu senioralnego z tradycyjnym hotelem. Będzie to również pierwszy tego typu ośrodek w Polsce.

Kompleks senioralny powstanie w urokliwej scenerii jezior w województwie kujawsko-pomorskim, dostępnej dla trzech ośrodków miejskich: Trójmiasta, Łodzi i Bydgoszczy, 12 km od zjazdu z autostrady A1.

Metropolitan Investment będzie rozwijać ten projekt w oparciu o doświadczenie i współpracę z partnerem AgeWell Living, którego firma pozyskała realizując działania w Stanach Zjednoczonych. Dzięki współpracy powstanie AgeWell Living Europe, która będzie zarządzać obiektami i wprowadzać do Europy najlepsze praktyki w tym zakresie, które z powodzeniem stosuje w USA.

Projekt realizowany w Polsce, w okolicy Bydgoszczy, będzie pierwszym pod szyldem AgeWell Living Europe.

Seniorzy w Polsce

Według danych GUS i prognozy ludności Polski na lata 2014-2050 r., w ciągu 37 lat objętych prognozą spodziewany jest znaczny przyrost ludności w wieku senioralnym, jej udział w populacji będzie oscylował w granicach od 19 do 23,7 proc.

Znaczna część prognozowanego wzrostu to populacja tzw. Baby Boomers, która osiągając wiek senioralny, napędzi popyt na usługi dla seniorów. Zmiany następują także w stylu życia seniorów. Jeśli tylko zdrowie im na to pozwala, chcą być aktywni, stąd przewiduje się wzrost popytu na usługi i miejsca, które zapewnią seniorom warunki do aktywnego, jakościowego i satysfakcjonującego życia wśród rówieśników.

Udostępnij artykuł