22 października 2018

Udostępnij artykuł

O biznesie przy śniadaniu – spotkania partnerów biznesowych Metropolitan Investment

Kolejne odsłony śniadań biznesowych Metropolitan Investment za nami. Tym razem spotkania organizowane dla partnerów biznesowych i inwestorów miały miejsce w Gdańsku i Warszawie. Cykliczne wydarzenia to za każdym razem okazja do interesującej dyskusji na temat trendów na rynku nieruchomości oraz wybranych aspektów dotyczących obszaru inwestowania w obiekty komercyjne.

Minione śniadania biznesowe, które odbyły się 25 i 27 września 2018 r. w miastach, w których Metropolitan Investment prężnie realizuje swoje działania biznesowe, upłynęły pod znakiem dyskusji dotyczącej dywersyfikacji portfela inwestycyjnego. Obecni eksperci oraz zaproszeni goście wspólnie zastanawiali się nad kwestiami dotyczącymi możliwości skutecznego redukowania ryzyka inwestycyjnego poprzez zróżnicowanie instrumentów finansowych. Tematem przewodnim debaty było „Jak budować portfel inwestycyjny – czyli o realiach inwestowania w nieruchomości komercyjne”.

Spotkanie poprowadzili: Rafał Kroczak, Dyrektor ds. Analiz Metropolitan Investment, który przedstawił analizę dotyczącą aktualnej sytuacji na rynku nieruchomości komercyjnych oraz dlaczego warto dywersyfikować portfel inwestycyjny na dojrzałym polskim rynku, a także Marek Pyra, Dyrektor Finansowy Metropolitan Investment, skupiając się na temacie możliwości finansowania nieruchomości komercyjnych oraz przedstawił kluczowe dla spółki inwestycje i projekty wciąż dostępne dla inwestorów indywidualnych.

Śniadania biznesowe były okazją do dyskusji na temat szerokich możliwości inwestowania w nieruchomości, jakie jawią się obecnie przed inwestorem indywidualnym. Uczestnicy zgodnie doszli do wniosku, iż dbając o bezpieczeństwo inwestycyjne oraz mając na uwadze chęć zwiększenia rentowności swoich inwestycji, warto decydować się na dywersyfikację portfela inwestycyjnego. Dlatego oprócz inwestycji na rynku mieszkaniowym brać pod uwagę także nieruchomości komercyjne, które stają się coraz popularniejszą alternatywą w sposobie pomnażania kapitału.

Partnerzy biznesowi i inwestorzy dowiedzieli się także o najbliższych planach spółki oraz aktualnych działaniach związanych z ekspansją biznesu na rynki zagraniczne, w tym do Miami (Stany Zjednoczone) oraz Dubaju (Zjednoczone Emiraty Arabskie).

Przedpołudniowe spotkania zrealizowane w Gdańsku i Warszawie okazały się bardzo inspirujące w kontekście planów inwestycyjnych uczestników śniadań oraz sprzyjały nawiązywaniu nowych relacji biznesowych.

Udostępnij artykuł