1 czerwca 2017

Udostępnij artykuł

Z myślą o kliencie indywidualnym – perspektywy inwestowania

Rynek nieruchomości komercyjnych w Polsce cieszy się coraz większym zainteresowaniem wśród inwestorów indywidualnych. Wzrost w tym segmencie to wynik niskich stóp procentowych, poszukiwania bezpiecznych lokat kapitału i możliwość wygenerowania wyższych rentowności niż w przypadku inwestycji mieszkaniowych.

„Jako pierwszy deweloper w Polsce tworzymy rozwiązania dostępne do niedawna dla największych funduszy i firm zagranicznych klientom indywidualnym” – komentuje Łukasz Włodarczyk, prezes Metropolitan Investment S.A.

Struktura inwestowania z Metropolitan Investment S.A.

Rozbudowa portfela inwestycyjnego o powierzchnie komercyjne to nowość dla większości inwestorów indywidualnych. Wśród korzyści wynikających z inwestowania w nieruchomości handlowe wymienia się przewidywalną i powtarzalną stopę zwrotu z inwestycji opartą na długoterminowych umowach najmu z pewnymi najemcami. Nasycony rynek centrów handlowych w Polsce sprawia, że szczególnie intensywnie rozwija się koncept niewielkich obiektów handlowo – usługowych z niezależnymi wejściami od parkingu. Struktura obiektu handlowego opiera się na długoterminowych umowach najmu, które pozwalają oszacować dochody właścicieli, dzięki temu inwestor ma pewność realnych korzyści wynikających z wynajmu zakupionej nieruchomości. Już w skali roku przy zachowaniu maksymalnego poziomu bezpieczeństwa stopa zwrotu z inwestycji plasuje się na poziomie 8-12%.

Projekt Metropolitan Park Biała Podlaska

Realizowany obecnie Metropolitan Park w Białej Podlaskiej stanowić będzie zespół budynków handlowo – usługowych. Bezpośrednie sąsiedztwo obwodnicy oraz dużych osiedli mieszkaniowych zapewnia kompleksową usługę poprzez połączenie kilku sklepów w jednym miejscu. Wśród najemców znajdą uznane sieciowe marki takie jak Rossmann, Neonet, Pepco, CCC, Kik, KS Sport i Martes Sport oraz jeden z operatorów branży spożywczej. Dla potencjalnego inwestora posiadanie w portfelu tego typu nieruchomości to unikalna możliwość rozszerzenia swojego portfolio inwestycyjnego o dochodową nieruchomość.

Oferta inwestycyjna parków handlowych

Doskonała znajomość specyfiki danego miasta, potencjału zakupowego i nawyków zakupowych klientów stwarza możliwości otwierania obiektów, które są w stanie spełnić oczekiwania najemców i społeczności lokalnej. Niejednokrotnie, realizowane przez Metropolitan Investment S.A. projekty inwestycyjne stanowią uzupełnienie istniejącej już oferty handlowej, gdzie przestrzeń nie została jeszcze do końca wykorzystana. Inwestor otrzymuje od operatora pełne wsparcie w zarządzaniu nieruchomością.

 

Komentarz ukazał się na łamach Puls Biznesu w dniu 30 maja 2017 r.

Udostępnij artykuł