12 maja 2017

Udostępnij artykuł

Metropolitan Park – nowy obiekt handlowy w Białej Podlaskiej

Metropolitan Investment S.A., wprowadzając na rynek nieruchomości komercyjnych klienta indywidualnego, zamierza zbudować sieć parków handlowych. Na przełomie listopada i grudnia br. zostanie oddany do użytkowania kolejny obiekt handlowo – usługowy Metropolitan Park w Białej Podlaskiej.

Doskonała znajomość specyfiki danego miasta, potencjału zakupowego i nawyków zakupowych klientów stwarza możliwości otwierania obiektów, które są w stanie spełnić oczekiwania najemców i społeczności lokalnej. Model ten sprawdza się w warunkach niższych kosztów i krótszego czasu budowy, a także umożliwia zamknięcie przestrzeni handlowej.

Metropolitan Park Biała Podlaska

Metropolitan Park Biała Podlaska to koncept zespołu budynków handlowo – usługowych położony przy ul. Jana III Sobieskiego w Białej Podlaskiej. Bezpośrednie sąsiedztwo głównego korytarza komunikacyjnego Europy Wschód – Zachód oraz osiedli mieszkaniowych zapewnia kompleksową usługę poprzez połączenie kilku sklepów w jednym miejscu. Inwestycja zakłada realizację budynku składającego się z dwóch funkcjonalnie niezależnych obiektów handlowo – usługowych. Przy wejściach do wszystkich sklepów zaplanowano łącznie ponad 100 miejsc parkingowych. Wśród najemców znajdują się takie firmy jak ROSSMANN, Neonet, PEPCO, CCC, KIK, KS Sport, Martes Sport.

Tendencja codziennych nawyków zakupowych mieszkańców dużych i średnich miast decyduje o atrakcyjności obiektu.

Podstawowym kryterium jest lokalizacja, która zamyka przestrzeń handlową – komentuje Robert Jaś, wiceprezes Metropolitan Investment.

Zamykanie przestrzeni handlowej

Niejednokrotnie, realizowane przez Metropolitan Investment S.A. projekty inwestycyjne stanowią uzupełnienie istniejącej już oferty handlowej, gdzie przestrzeń nie została jeszcze do końca wykorzystana. Firma koncentruje się na inwestycjach zlokalizowanych w bezpośrednim sąsiedztwie dużych osiedli mieszkaniowych, wybierając optymalne lokalizacje.

Metropolitan Investment S.A. jest pierwszą w Polsce firmą, która wprowadza na rynek nieruchomości komercyjnych klienta indywidualnego. Inwestor otrzymuje od operatora pełne wsparcie w zarządzaniu nieruchomością. Polityka funkcjonowania zakłada inwestowanie w spółki celowe osobom, dla których samodzielne nabycie nieruchomości jest niemożliwe. Niewątpliwym atutem jest przewidywalna roczna stopu zwrotu z inwestycji. Struktura obiektu handlowego opiera się na długoterminowych umowach najmu, które pozwalają oszacować dochody właścicieli, dzięki temu inwestor ma pewność realnych korzyści wynikających z wynajmu zakupionej nieruchomości.

Udostępnij artykuł