30 marca 2018

Udostępnij artykuł

Metropolitan Business Night w Bydgoszczy

22 marca 2018 roku w hotelu Mercure Sepia w Bydgoszczy odbył się ekskluzywny koktajl biznesowo-edukacyjny z cyklu Metropolitan Business Night. W zamkniętym gronie goście debatowali o perspektywach inwestycyjnych na rynku nieruchomości komercyjnych.

Udział w części merytorycznej spotkania wzięli: Robert Jaś, wiceprezes Metropolitan Investment S.A., Adam Gudel, właściciel firmy deweloperskiej Moderator Inwestycje, a także Grzegorz Hoppe, ekonomista, autor licznych książek z zakresu teorii wolności ekonomicznej i Prezes Remondis Sp.
z o.o.

Podczas rozmowy eksperci debatowali o tym, który z segmentów nieruchomości komercyjnych daje największe bezpieczeństwo kapitałowe, a także czy rynek nieruchomości jest nadal rynkiem chłonnym i perspektywicznym? Prelegenci podkreślali, że największą wartością nieruchomości komercyjnych jest bez wątpienia ich przewidywalność. Czynsze z najmu powierzchni handlowych, biurowych czy mieszkaniowych pozwalają oszacować dochody właścicieli budynków, a co za tym idzie  sytuację tego segmentu rynku.

Lokalne perspektywy inwestycyjne

Znaczną część programu poświęcono perspektywom bydgoskiego rynku lokalnego. Dogodna lokalizacja, walory turystyczne oraz bogaty kalendarz branżowych i społecznych wydarzeń o zasięgu krajowym i zagranicznym sprawiają, że Bydgoszcz jest celem częstych wizyt gości z Polski, Europy
i świata. Młode i wykształcone społeczeństwo oraz stosunkowo niski poziom bezrobocia stanowią poważne argumenty do nieustannego rozwijania i kształtowania wpływowego centrum przedsiębiorczości w tym mieście.

W kontekście dyskusji zaprezentowane zostały plany rozwojowe dotyczące Metropolitan Outlet Bydgoszcz – najnowszej inwestycji Metropolitan Investment S.A. Centra wyprzedażowe stają się obecnie idealnym produktem inwestycyjnym. To bezpieczna i atrakcyjna alternatywa dla istniejących form lokowania kapitału, niezależnie od sytuacji na rynkach finansowych.

O Metropolitan Business Night

Metropolitan Business Night to cykl wyjątkowych spotkań w najbardziej prestiżowych lokalizacjach na mapie Polski, opartych na formule zamkniętych, ekskluzywnych wieczorów biznesowych. Spotkaniom towarzyszą krótkie panele wiedzy dotyczące trendów rynku inwestycyjnego, przedsiębiorczości, perspektyw rozwoju firm oraz prawa gospodarczego.

Partnerami wydarzenia w Bydgoszczy były firmy: Pernoid Ricard, Diamentowa Ochrona Lakieru, Gorilla, a także hotel Mercure Sepia Bydgoszcz.

Kolejne spotkanie z cyklu Metropolitan Business Night odbędzie się w Poznaniu.

 

Udostępnij artykuł