1 października 2018

Udostępnij artykuł

Łukasz Śliwa o inwestycjach w kurortach podczas Property Forum 2018

Perspektywy rynku nieruchomości wakacyjnych oraz to, na co powinien zwrócić uwagę potencjalny inwestor były tematem dyskusji „Nieruchomości. Inwestycje w kurortach”, która odbyła się podczas VIII edycji Property Forum 2018, która odbyła się w dniach 17-18 września w hotelu Sheraton w Warszawie. W wydarzeniu wziął udział także Łukasz Śliwa, Dyrektor Biura Ekspansji i Rozwoju Metropolitan Investment, który opowiadał o doświadczeniach spółki związanych z realizacją tego typu inwestycji.

Eksperci podczas sesji „Nieruchomości. Inwestycje w kurortach” poruszyli wiele interesujących kwestii związanych z inwestowaniem w apartamenty wakacyjne. Zagorzała dyskusja, jaka wywiązała się w trakcie spotkania, zdecydowanie potwierdza coraz większe zainteresowanie inwestorów tego typu obiektami.

Uczestnicy debaty analizowali m.in. najbardziej dochodowe opcje inwestowania w nieruchomości wakacyjne, ryzyko związane z sezonowością, kwestie prawne dotyczące tego typu inwestycji, sposoby zarządzania apartamentami czy wpływ lokalizacji na zyskowność inwestycji.

Lokalizacja nieruchomości oraz wybór odpowiedniego zarządcy zapewnia inwestycji bezpieczeństwo, a co za tym idzie wysoką rentowność – podkreślał w trakcie debaty debaty Łukasz Śliwa. – Od lat niezmiennie największą popularnością cieszą się te rejony, które przyciągają tłumy wczasowiczów przez cały rok, w Polsce są to dwa główne kierunki rekreacyjne, czyli morze i góry. Obiekty zlokalizowane w miejscowościach, które dysponują rozbudowanym zapleczem atrakcji turystycznych, nie ma dużego zagrożenia sezonowością. Dodatkowo obecnie sezon ze względu na pogodę znacznie się wydłużył, dlatego inwestycje bez trudu osiągają optymalny poziom najmu, zapewniający odpowiednią stopę zwrotu.

Property Forum 2018

W tegorocznym Property Forum 2018 – największej imprezie branży nieruchomości komercyjnych w Polsce wzięło udział ponad 130 panelistów i blisko tysiąc gości. Podczas dwudniowego spotkania odbyło się 20 debat, wiele interesujących prezentacji i wydarzeń towarzyszących. W ramach paneli dyskusyjnych nie zabrakło wystąpień poświęconych projektowaniu, innowacjom w obiektach komercyjnych i przestrzeniach do pracy, wyzwaniom na rynku budowlanym oraz sposobom finansowania inwestycji.

fot. Property Forum 2018

Udostępnij artykuł