4 stycznia 2019

Udostępnij artykuł

Gdański Metropolitan Bussines Night o trendach na rynku nieruchomości

Trendy na rynku nieruchomości oraz znaczenie lokalizacji w projektach inwestycyjnych były głównymi tematami ostatniego Metropolitan Business Night. Spotkanie, które odbyło się 29 listopada 2018 r. w Gdańsku skupiło inwestorów zainteresowanych lokowaniem kapitału w nieruchomości.

Metropolitan Bussines Night to cykliczne wydarzenie organizowane przez Metropolitan Investment z myślą o inwestorach indywidualnych, podczas którego zaproszeni eksperci podejmują zagadnienia z obszaru inwestowania na rynku nieruchomości. Tym razem goście mogli wysłuchać dyskusji ekspertów na temat: „Jak budować portfel inwestycyjny – czyli o realiach inwestowania w nieruchomości w Polsce i za granicą”. Wśród panelistów znaleźli się: Robert Jaś, Prezes Zarządu Metropolitan Investment LLC w Miami, Rafał Kroczak, Dyrektor Biura Analiz Metropolitan Investment S.A., Adam Schroeder Associate, Manager of Tricity Office, Cushman & Wakefield oraz Zbigniew Reszka współwłaściciel ARCH-DECO, AD Invest i będący doradcą Zarządu przy Stowarzyszeniu Architektów Polskich.

W trakcie debaty przeanalizowano obecną sytuację na rynku nieruchomości, zarówno komercyjnych jak i mieszkaniowych, oceniając ją jako stabilną, a sam rynek nadal chłonny. Rozmawiano o trendach, według których na znaczeniu zyskują projekty nieruchomościowe zlokalizowane w małych miastach oraz miejscowościach turystycznych. Ważnym czynnikiem decydującym o sukcesie projektu jest także struktura długoterminowego zarządzania obiektem.

Podczas debaty zastanawiano się również, jak obecność Polski klasyfikacji indeksu FTSE Russel wpłynęła na postrzeganie, kraju przez zagranicznych Inwestorów i Fundusze Inwestycyjne? Polska jako rynek, mimo, że jeszcze wczesno, ale już dojrzały, coraz częściej przyciąga kapitał zagraniczny, jak również zapewnia bezpieczeństwo transakcji polskim inwestorom, których obserwuje się coraz więcej.

Robert Jaś, Prezes Zarządu Metropolitan Investment LLC, który aktualnie rozwija oddział spółki Metropolitan Investment Miami podzielił się  swoimi spostrzeżeniami z rynku nieruchomości komercyjnych w Stanach Zjednoczonych. Opowiedział również o trendzie na popularne za oceanem projekty nieruchomościowe z obszaru senior housing’u, które polska spółka również będzie realizować na tamtym rynku.

Metropolitan Bussines Night to każdorazowo okazja na zapoznanie się z analizami i opiniami z rynku nieruchomości, a także szansa na networking i rozmowę z ekspertami z obszaru inwestowania w nieruchomości komercyjne.

Udostępnij artykuł