O firmie

Metropolitan Investment jest pierwszym w Polsce zespołem wyspecjalizowanym w profesjonalnym doradztwie w procesie inwestowania w nieruchomości dochodowe dla klienta indywidualnego. Oferujemy unikalne i skuteczne rozwiązania na rynku nieruchomości poprzez projektowanie, budowę, komercjalizację i zarządzanie ukończonymi projektami.
Przeprowadzamy kompleksowo inwestorów prywatnych i firmy rodzinne przez procesy związane z rynkiem nieruchomości dochodowych. Z pełnym zaangażowaniem i pasją śledzimy otoczenie biznesowe proponując niszowe produkty o największym potencjale zwrotu.

Metropolitan Investment jest częścią większej grupy oferującej dochodowe inwestycje nie tylko na rynku nieruchomości.

Metropolitan Group to holding spółek dostarczających wartość dodaną przez innowacje w branży dóbr luksusowych w skali globalnej. Jesteśmy aktywni w sektorach nieruchomości, motoryzacji, lotnictwa i kosmetyków.

Nasz Zespół

Kluczową wartością naszego sukcesu jest zespół ludzi zaangażowany w realizowanie wspólnych projektów. Specjalizując się w różnych branżach tworzymy zgrany team kreujący środowisko przyjazne indywidualnemu rozwojowi i spełnianiu biznesowych pasji.

Zarząd

Łukasz Włodarczyk

Prezes zarządu

Z rynkiem nieruchomości związany od 10 lat. Realizował projekty inwestycyjne odpowiadając za planowanie, finansowanie, komercjalizację, po aspekty struktury prawnej. Łączy pasję z determinacją w realizowaniu kolejnych celów biznesowych.

Robert Jaś

Wiceprezes zarządu

Portfele inwestycyjne, gdzie nieruchomości komercyjne stanowiły istotną część aktywów, współtworzył dla największych firm rodzinnych w Polsce. Największą satysfakcję sprawia mu gospodarowanie niszy i tworzenie innowacyjnych rozwiązań na rynku. Ekonomista z pasji i wykształcenia.

Rada nadzorcza

Thorsten Brüdigam

Prezes Grupy Vertano. Ma szerokie doświadczenie w rozwoju, wynajmie i realizacji wielu centrów handlowych, biurowców i projektów mieszkaniowych. Zrealizował m.in. projekt Centrum Sztuki i Biznesu – Stary Browar w Poznaniu.

Małgorzata Bonikowska

Politolog i doradca rządowy, wydawca największego w Polsce ośrodka dialogu i analiz „THINKTANK”. W latach 2001–2008 była ekspertem Komisji Europejskiej i szefem Programu Informacji i Komunikacji KE w Polsce, a potem w Bułgarii. Autorka ponad 80 publikacji i kilku książek.

Jan Kaczmarczyk

Adwokat specjalizujący się w prawie gospodarczym i handlowym, a także lotniczym. Doradza w szczególności w polskich i międzynarodowych transakcjach z zakresu fuzji i przejść, prywatyzacjach, transakcjach private equity i venture capital. Posiada szerokie doświadczenie w sektorze obronnym.

Zespół Metropolitan Investment

Marek Marcinkiewicz

Dyrektor Inwestycyjny

Specjalizuje się w zarządzaniu przedsięwzięciami inwestycyjnymi budownictwa kubaturowego dla przemysłu, handlu oraz mieszkalnictwa. Posiada 10 letnie doświadczenie na budowach w Polsce oraz Wielkiej Brytanii realizując projekty kilkudziesięciu obiektów. Kierował projektami budowlanymi dla wiodących firm w Polsce, jak również dla inwestorów indywidualnych.

Krzysztof Kurdziałek

Dyrektor Marketingu

Absolwent Stosunków Międzynarodowych na Collegium Civitas i London School of PR. Pełnił funkcję dyrektora ds. marketingu i strategii rozwoju firm w branży motoryzacyjnej i konsultingowej. Z rynkiem nieruchomości i produktów inwestycyjnych związany od ponad 5 lat, podczas których pracował zarówno dla polskich jak i szwajcarskich firm. Jest członkiem Klubu Strategów Marketingu.

Magdalena Grzywa

Event Manager

Absolwentka studiów magisterskich AWF w Katowicach oraz podyplomowych na UJ w Krakowie w dziedzinach zarządzania i marketingu. Charakter wyćwiczony w sporcie dziś pozwala jej na podejmowanie najbardziej wymagających wyzwań. Zdobywała doświadczenie w Totalizatorze sportowym odpowiadając za organizację oraz wsparcie największych wydarzeń sportowo – społecznych.

Marta Bartoszuk

PR Manager

Absolwentka Uniwersytetu Warszawskiego na kierunku PR i marketing medialny. Swoje doświadczenie zdobywała zarówno w agencjach public relations, jak i w domu mediowym, gdzie zarządzała działem Public Relations. Specjalizuje się w tworzeniu i realizacji strategii marketignowych. Wierzy w siłę marketingu opartego na budowaniu relacji i zaangażowania.

Szymon Turecki

Dyrektor oddziału w Warszawie

Posiada wieloletnie doświadczenie w inwestycjach na rynkach kapitałowych, jak i nieruchomościowych. Od 2009 r. ściśle związany z bankowością prywatną. Pracował bezpośrednio z klientami zamożnymi, jak i zarządzał zespołem bankierów w segmencie Private Bankingu. W Metropolitan Investment odpowiada za utrzymanie relacji z profilem klienta zamożnego oraz zarządzanie zespołem Wealth Managerów.

Tomasz Wileński

Dyrektor oddziału w Gdańsku

Od ponad 5 lat związany bankowością inwestycyjną. Posiada wieloletnie doświadczenie w skutecznym pozyskiwaniu klienta zamożnego. Swoje relacje i długofalową współpracę buduje z pełnym zaangażowaniem i świadomością rozwoju firmy. Wierzy w sukces oparty na sile determinacji i konsekwencji w realizowaniu założonych celów biznesowych.

Krzysztof Kiersztyn

Dyrektor oddziału w Krakowie

Od 2010 r. związany z bankowością inwestycyjną. Doświadczenie zdobywał jako Dyrektor ds. Inwestycji Klientów w Domu Inwestycyjnym Xelion oraz Dyrektor Regionu w Private Wealth Consulting. Uczestniczył w transakcjach na rynku kapitałowym na kwotę ponad 150 mln złotych.