contact us
Skontaktuj się z nami

Metropolitan Investment tworzy zgrany zespół specjalistów w działach sprzedaży,
komercjalizacji, marketingu, operacji oraz prawnym kreując środowisko
przyjazne indywidualnemu rozwojowi i spełnianiu biznesowych pasji.

ZARZĄD

Łukasz
Włodarczyk

Prezes

Bankier inwestycyjny z rynkiem nieruchomości związany od 10 lat. Realizował projekty inwestycyjne odpowiadając za planowanie, finansowanie, komercjalizację w oparciu o nieruchomości dochodowe. Współpracował z wieloma instytucjami finansowymi zarówno w zakresie przygotowania procesów kredytowych dla klientów bankowości prywatnej i korporacyjnej, jak również prowadzenia procesów inwestycyjnych w spółkach generujących stałe przepływy.

Robert
Jaś

Wiceprezes

Bankier inwestycyjny, inwestor z sukcesami przygotowujący spółki w oparciu o nieruchomości dochodowe. Oprócz wieloletniej współpracy z instytucjami finansowymi, głównie pod kątem przygotowania procesów kredytowych dla klientów bankowości prywatnej i korporacyjnej, prowadził procesy inwestycyjne w spółkach celowych z ograniczoną odpowiedzialnością generujących stałe przepływy.

RADA NADZORCZA

dr Małgorzata Bonikowska

Członek Rady Nadzorczej

Politolog i doradca rządowy, wydawca największego w Polsce ośrodka dialogu i analiz „THINKTANK”. W latach 2001–2008 była ekspertem Komisji Europejskiej i szefem Programu Informacji i Komunikacji KE w Polsce, a potem w Bułgarii. Autorka ponad 80 publikacji i kilku książek.

dr Małgorzata Bonikowska

Członek Rady Nadzorczej

prof. Krystyna Dziworska

Członek Rady Nadzorczej

Kierownik Katedry Inwestycji i Nieruchomości Wydziału Zarządzania Uniwersytetu Gdańskiego. Autorka licznych publikacji naukowych z zakresu zarządzania finansami, inwestycjami i nieruchomościami. Posiada wieloletnie doświadczenie zawodowe w nadzorze właścicielskim spółek z sektorów: chemicznego, przemysłu lekkiego, wodociągowego i ubezpieczeń.

prof. Krystyna Dziworska

Członek Rady Nadzorczej

prof. Andrzej Blikle

Członek Rady Nadzorczej

Profesor w Instytucie Podstaw Informatyki PAN, członek Europejskiej Akademii Nauk. Wykładał m.in. w USA, Kanadzie, Danii i Szwecji. W latach 1990-2010 był prezesem firmy A.Blikle Sp. z o.o. Obecnie jest honorowym prezesem stowarzyszenia Inicjatywa Firm Rodzinnych oraz Centrum im. Adama Smith’a. W roku 2014 został odznaczony Krzyżem Oficerskim Orderu Odrodzenia Polski.

prof. Andrzej Blikle

Członek Rady Nadzorczej

Aneta Zwolińska

Członek Rady Nadzorczej

Doradca i konsultant biznesowy. Doświadczony strateg marketingu oraz sprzedaży. Specjalizuje się we wprowadzaniu nowych produktów na rynek oraz zarządzaniu marką. Z sukcesem rozwijała i zarządzała największą siecią prywatnych klinik okulistycznych w Polsce - Optegra Polska. Jest entuzjastą cyfrowej rewolucji. Pasjonuje się rozwojem marek i organizacji, a także rozwojem osobistym ludzi, jako przyszłych liderów.

Aneta Zwolińska

Członek Rady Nadzorczej

ZESPÓŁ

Marek Marcinkiewicz

Dyrektor Inwestycyjny

Specjalizuje się w zarządzaniu przedsięwzięciami inwestycyjnymi budownictwa kubaturowego dla przemysłu, handlu oraz mieszkalnictwa. Posiada 10 letnie doświadczenie na budowach w Polsce oraz Wielkiej Brytanii realizując projekty kilkudziesięciu obiektów. Kierował projektami budowlanymi dla wiodących firm w Polsce, jak również dla inwestorów indywidualnych.

Marek Marcinkiewicz

Dyrektor Inwestycyjny

Łukasz Śliwa

Dyrektor Biura Ekspansji i Rozwoju

Z rynkiem nieruchomości komercyjnych związany od 2013 roku. Doświadczenie zdobywał zarządzając komercjalizacją obiektów o łącznej powierzchni ponad 20 tys. m² GLA przy współpracy z największymi sieciami handlowymi. Tworzy odpowiedzialną strukturę biznesu opartą o innowacyjne rozwiązania na rynku nieruchomości, które pozwalają osiągać stabilne i powtarzalne przychody.

Łukasz Śliwa

Dyrektor Biura Ekspansji i Rozwoju

Krzysztof Kurdziałek

Dyrektor Marketingu

Absolwent Stosunków Międzynarodowych na Collegium Civitas i London School of PR. Pełnił funkcję dyrektora ds. marketingu i strategii rozwoju firm w branży motoryzacyjnej i konsultingowej. Z rynkiem nieruchomości i produktów inwestycyjnych związany od ponad 5 lat, podczas których pracował zarówno dla polskich jak i szwajcarskich firm. Jest członkiem Klubu Strategów Marketingu.

Krzysztof Kurdziałek

Dyrektor Marketingu

Wojciech Szymczak

Dyrektor Działu Prawnego

Posiada 11-letnie doświadczenie w doradztwie prawnym realizując projekty na rzecz podmiotów w branży budowlanej, transportowej, paliwowej oraz nieruchomości. Specjalizuje się w poszukiwaniu struktur umożliwiających realizację planów biznesowych w sposób bezpieczny i skuteczny w relacji do wielu regulacji prawnych, często cechujących się odmiennym podejściem. W swojej pracy kieruje się rzetelnością i sumiennością w podejściu do realizowanych zadań.

Wojciech Szymczak

Dyrektor Działu Prawnego

Marek Pyra

Dyrektor Finansowy

Absolwent Szkoły Głównej Handlowej na kierunku Finanse i Rachunkowość, Akademii Leona Koźmińskiego i Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego. Doświadczenie zdobywał w firmach audytorskich oraz dziale finansowym jednej z największych firm budowlanych w Polsce, gdzie zarządzał jej płynnością finansową, zajmował się kontrolingiem spółek zależnych oraz rozwijał projekty w formule Partnerstwa Publiczno – Prywatnego. Obecnie zdobywa uprawnienia biegłego rewidenta.

Marek Pyra

Dyrektor Finansowy

Rafał Kroczak

Dyrektor ds. Analiz

Posiada 7-letnie doświadczenie na stanowisku analityka biznesowego, gdzie zajmował się wyceną podmiotów, analizami finansowymi i controllingiem w firmach doradczych oraz z branży energetycznej i wodociągowej. Posiada licencje Doradcy Inwestycyjnego i Maklera Papierów Wartościowych.

Rafał Kroczak

Dyrektor ds. Analiz

Edyta Pawełska

Dyrektor Operacyjny

Absolwentka Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego na Wydziale Nauk Ekonomicznych. Od ponad 6 lat związana z bankowością. Doświadczenie zdobywała w Centrum Operacji Bankowych zarządzając zespołami obsługi depozytowo- rachunkowej. Specjalizuje się w optymalizacji pracy zespołów backofficowych w metodyce lean management.

Edyta Pawełska

Dyrektor Operacyjny

Maciej Skwarko

Dyrektor HR

Od 2008 roku związany z branżą HR. Certyfikowany Trener Rozwoju Kompetencji Grupy SET oraz International Education Society of London. W trakcie zdobywania uprawnień Coacha. Doświadczenie zdobywał w wiodących firmach doradztwa personalnego oraz w instytucji finansowej w której współpracował m.in. z Obszarem Private Banking, Sprzedaży oraz Operacji. Od 2015 roku współrealizował procesy HR dla firm z sektora nieruchomości, produkcji i poligrafii. Pasjonat sportów walki oraz nurkowania.

Maciej Skwarko

Dyrektor HR

Łukasz Świtalski

Dyrektor Oddziału Warszawa

Z rynkiem finansowym związany od 13 lat. Doświadczenie zdobywał w bankowości prywatnej odpowiadając za portfele klienta zamożnego. Z pełną pasją i zaangażowaniem zarządzał zespołem Wealth Managerów osiągając najlepsze wyniki sprzedażowe. Swoje relacje opiera na pełnej transparentności działań oraz zaufaniu dążąc do realizacji wyznaczonych celów. W Metropolitan Investment S.A. doceniony za rzetelność i odpowiedzialność za rozwój firmy tworzy strukturę warszawskiego oddziału.

Łukasz Świtalski

Dyrektor Oddziału Warszawa

Tomasz Wileński

Dyrektor Oddziału Gdańsk

Od ponad 5 lat związany bankowością inwestycyjną. Posiada wieloletnie doświadczenie w skutecznym pozyskiwaniu klienta zamożnego. Swoje relacje i długofalową współpracę buduje z pełnym zaangażowaniem i świadomością rozwoju firmy. Wierzy w sukces oparty na sile determinacji i konsekwencji w realizowaniu założonych celów biznesowych.

Tomasz Wileński

Dyrektor Oddziału Gdańsk

Szymon Turecki

Dyrektor Oddziału Warszawa

Posiada wieloletnie doświadczenie w inwestycjach na rynkach kapitałowych, jak i nieruchomościowych. Od 2009 r. ściśle związany z bankowością prywatną. Pracował bezpośrednio z klientami zamożnymi, jak i zarządzał zespołem bankierów w segmencie Private Bankingu. W Metropolitan Investment odpowiada za utrzymanie relacji z profilem klienta zamożnego oraz zarządzanie zespołem Wealth Managerów.

Szymon Turecki

Dyrektor Oddziału Warszawa

Paweł Dembski

Dyrektor Oddziału Poznań

Od 2011 r. związany z branżą finansową. Swoje doświadczenie zdobywał w bankowości i na rynku nieruchomości, gdzie współpracował z lokalnymi firmami deweloperskimi przy finansowaniu projektów inwestycyjnych. W podejściu biznesowym wyznaje strategię win-win, która pozwala mu budować biznes oparty na zdrowych partnerskich relacjach.

Paweł Dembski

Dyrektor Oddziału Poznań

Krzysztof Kiersztyn

Dyrektor Oddziału Kraków

Od 2010 r. związany z bankowością inwestycyjną. Doświadczenie zdobywał jako Dyrektor ds. Inwestycji Klientów w Domu Inwestycyjnym Xelion oraz Dyrektor Regionu w Private Wealth Consulting. Uczestniczył w transakcjach na rynku kapitałowym na kwotę ponad 150 mln złotych.

Krzysztof Kiersztyn

Dyrektor Oddziału Kraków

Marta Wachowiak

PR Manager

Absolwentka Uniwersytetu Warszawskiego na kierunku PR i marketing medialny. Swoje doświadczenie zdobywała zarówno w agencjach public relations, jak i w domu mediowym, gdzie zarządzała działem Public Relations. Specjalizuje się w tworzeniu i realizacji strategii marketignowych. Wierzy w siłę marketingu opartego na budowaniu relacji i zaangażowania.

Marta Wachowiak

PR Manager

Magdalena Grzywa

Event Manager

Absolwentka studiów magisterskich AWF w Katowicach oraz podyplomowych na Uniwersytecie Jagiellońskim w Krakowie w dziedzinach zarządzania i marketingu. Charakter wyćwiczony w sporcie dziś pozwala jej na podejmowanie najbardziej wymagających wyzwań. Doświadczenie zdobywała w Totalizatorze sportowym odpowiadając za organizację oraz wsparcie największych wydarzeń sportowo – społecznych.

Magdalena Grzywa

Event Manager

Magdalena Wiewiór

Główna Księgowa

Absolwentka Politechniki Śląskiej na kierunku Zarządzanie i Inżynieria Produkcji. Posiada ponad 9-letnie doświadczenie w księgowości. Specjalizuje się w branży nieruchomości komercyjnych grup kapitałowych. W swojej pracy kieruje się rzetelnością wykonywanych zadań oraz stworzeniem środowiska przyjaznego pracy w zespole.

Magdalena Wiewiór

Główna Księgowa

Łukasz
Włodarczyk

Prezes

Bankier inwestycyjny z rynkiem nieruchomości związany od 10 lat. Realizował projekty inwestycyjne odpowiadając za planowanie, finansowanie, komercjalizację w oparciu o nieruchomości dochodowe. Współpracował z wieloma instytucjami finansowymi zarówno w zakresie przygotowania procesów kredytowych dla klientów bankowości prywatnej i korporacyjnej, jak również prowadzenia procesów inwestycyjnych w spółkach generujących stałe przepływy.

Robert
Jaś

Wiceprezes

Bankier inwestycyjny, inwestor z sukcesami przygotowujący spółki w oparciu o nieruchomości dochodowe. Oprócz wieloletniej współpracy z instytucjami finansowymi, głównie pod kątem przygotowania procesów kredytowych dla klientów bankowości prywatnej i korporacyjnej, prowadził procesy inwestycyjne w spółkach celowych z ograniczoną odpowiedzialnością generujących stałe przepływy.

dr Małgorzata Bonikowska

Członek Rady Nadzorczej

Politolog i doradca rządowy, wydawca największego w Polsce ośrodka dialogu i analiz „THINKTANK”. W latach 2001–2008 była ekspertem Komisji Europejskiej i szefem Programu Informacji i Komunikacji KE w Polsce, a potem w Bułgarii. Autorka ponad 80 publikacji i kilku książek.

prof. Krystyna Dziworska

Członek Rady Nadzorczej

Kierownik Katedry Inwestycji i Nieruchomości Wydziału Zarządzania Uniwersytetu Gdańskiego. Autorka licznych publikacji naukowych z zakresu zarządzania finansami, inwestycjami i nieruchomościami. Posiada wieloletnie doświadczenie zawodowe w nadzorze właścicielskim spółek z sektorów: chemicznego, przemysłu lekkiego, wodociągowego i ubezpieczeń.

prof. Andrzej Blikle

Członek Rady Nadzorczej

Profesor w Instytucie Podstaw Informatyki PAN, członek Europejskiej Akademii Nauk. Wykładał m.in. w USA, Kanadzie, Danii i Szwecji. W latach 1990-2010 był prezesem firmy A.Blikle Sp. z o.o. Obecnie jest honorowym prezesem stowarzyszenia Inicjatywa Firm Rodzinnych oraz Centrum im. Adama Smith’a. W roku 2014 został odznaczony Krzyżem Oficerskim Orderu Odrodzenia Polski.

Aneta Zwolińska

Członek Rady Nadzorczej

Doradca i konsultant biznesowy. Doświadczony strateg marketingu oraz sprzedaży. Specjalizuje się we wprowadzaniu nowych produktów na rynek oraz zarządzaniu marką. Z sukcesem rozwijała i zarządzała największą siecią prywatnych klinik okulistycznych w Polsce - Optegra Polska. Jest entuzjastą cyfrowej rewolucji. Pasjonuje się rozwojem marek i organizacji, a także rozwojem osobistym ludzi, jako przyszłych liderów.

Marek Marcinkiewicz

Dyrektor Inwestycyjny

Specjalizuje się w zarządzaniu przedsięwzięciami inwestycyjnymi budownictwa kubaturowego dla przemysłu, handlu oraz mieszkalnictwa. Posiada 10 letnie doświadczenie na budowach w Polsce oraz Wielkiej Brytanii realizując projekty kilkudziesięciu obiektów. Kierował projektami budowlanymi dla wiodących firm w Polsce, jak również dla inwestorów indywidualnych.

Łukasz Śliwa

Dyrektor Biura Ekspansji i Rozwoju

Z rynkiem nieruchomości komercyjnych związany od 2013 roku. Doświadczenie zdobywał zarządzając komercjalizacją obiektów o łącznej powierzchni ponad 20 tys. m² GLA przy współpracy z największymi sieciami handlowymi. Tworzy odpowiedzialną strukturę biznesu opartą o innowacyjne rozwiązania na rynku nieruchomości, które pozwalają osiągać stabilne i powtarzalne przychody.

Krzysztof Kurdziałek

Dyrektor Marketingu

Absolwent Stosunków Międzynarodowych na Collegium Civitas i London School of PR. Pełnił funkcję dyrektora ds. marketingu i strategii rozwoju firm w branży motoryzacyjnej i konsultingowej. Z rynkiem nieruchomości i produktów inwestycyjnych związany od ponad 5 lat, podczas których pracował zarówno dla polskich jak i szwajcarskich firm. Jest członkiem Klubu Strategów Marketingu.

Wojciech Szymczak

Dyrektor Działu Prawnego

Posiada 11-letnie doświadczenie w doradztwie prawnym realizując projekty na rzecz podmiotów w branży budowlanej, transportowej, paliwowej oraz nieruchomości. Specjalizuje się w poszukiwaniu struktur umożliwiających realizację planów biznesowych w sposób bezpieczny i skuteczny w relacji do wielu regulacji prawnych, często cechujących się odmiennym podejściem. W swojej pracy kieruje się rzetelnością i sumiennością w podejściu do realizowanych zadań.

Marek Pyra

Dyrektor Finansowy

Absolwent Szkoły Głównej Handlowej na kierunku Finanse i Rachunkowość, Akademii Leona Koźmińskiego i Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego. Doświadczenie zdobywał w firmach audytorskich oraz dziale finansowym jednej z największych firm budowlanych w Polsce, gdzie zarządzał jej płynnością finansową, zajmował się kontrolingiem spółek zależnych oraz rozwijał projekty w formule Partnerstwa Publiczno – Prywatnego. Obecnie zdobywa uprawnienia biegłego rewidenta.

Rafał Kroczak

Dyrektor ds. Analiz

Posiada 7-letnie doświadczenie na stanowisku analityka biznesowego, gdzie zajmował się wyceną podmiotów, analizami finansowymi i controllingiem w firmach doradczych oraz z branży energetycznej i wodociągowej. Posiada licencje Doradcy Inwestycyjnego i Maklera Papierów Wartościowych.

Edyta Pawełska

Dyrektor Operacyjny

Absolwentka Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego na Wydziale Nauk Ekonomicznych. Od ponad 6 lat związana z bankowością. Doświadczenie zdobywała w Centrum Operacji Bankowych zarządzając zespołami obsługi depozytowo- rachunkowej. Specjalizuje się w optymalizacji pracy zespołów backofficowych w metodyce lean management.

Maciej Skwarko

Dyrektor HR

Od 2008 roku związany z branżą HR. Certyfikowany Trener Rozwoju Kompetencji Grupy SET oraz International Education Society of London. W trakcie zdobywania uprawnień Coacha. Doświadczenie zdobywał w wiodących firmach doradztwa personalnego oraz w instytucji finansowej w której współpracował m.in. z Obszarem Private Banking, Sprzedaży oraz Operacji. Od 2015 roku współrealizował procesy HR dla firm z sektora nieruchomości, produkcji i poligrafii. Pasjonat sportów walki oraz nurkowania.

Łukasz Świtalski

Dyrektor Oddziału Warszawa

Z rynkiem finansowym związany od 13 lat. Doświadczenie zdobywał w bankowości prywatnej odpowiadając za portfele klienta zamożnego. Z pełną pasją i zaangażowaniem zarządzał zespołem Wealth Managerów osiągając najlepsze wyniki sprzedażowe. Swoje relacje opiera na pełnej transparentności działań oraz zaufaniu dążąc do realizacji wyznaczonych celów. W Metropolitan Investment S.A. doceniony za rzetelność i odpowiedzialność za rozwój firmy tworzy strukturę warszawskiego oddziału.

Tomasz Wileński

Dyrektor Oddziału Gdańsk

Od ponad 5 lat związany bankowością inwestycyjną. Posiada wieloletnie doświadczenie w skutecznym pozyskiwaniu klienta zamożnego. Swoje relacje i długofalową współpracę buduje z pełnym zaangażowaniem i świadomością rozwoju firmy. Wierzy w sukces oparty na sile determinacji i konsekwencji w realizowaniu założonych celów biznesowych.

Szymon Turecki

Dyrektor Oddziału Warszawa

Posiada wieloletnie doświadczenie w inwestycjach na rynkach kapitałowych, jak i nieruchomościowych. Od 2009 r. ściśle związany z bankowością prywatną. Pracował bezpośrednio z klientami zamożnymi, jak i zarządzał zespołem bankierów w segmencie Private Bankingu. W Metropolitan Investment odpowiada za utrzymanie relacji z profilem klienta zamożnego oraz zarządzanie zespołem Wealth Managerów.

Paweł Dembski

Dyrektor Oddziału Poznań

Od 2011 r. związany z branżą finansową. Swoje doświadczenie zdobywał w bankowości i na rynku nieruchomości, gdzie współpracował z lokalnymi firmami deweloperskimi przy finansowaniu projektów inwestycyjnych. W podejściu biznesowym wyznaje strategię win-win, która pozwala mu budować biznes oparty na zdrowych partnerskich relacjach.

Krzysztof Kiersztyn

Dyrektor Oddziału Kraków

Od 2010 r. związany z bankowością inwestycyjną. Doświadczenie zdobywał jako Dyrektor ds. Inwestycji Klientów w Domu Inwestycyjnym Xelion oraz Dyrektor Regionu w Private Wealth Consulting. Uczestniczył w transakcjach na rynku kapitałowym na kwotę ponad 150 mln złotych.

Marta Wachowiak

PR Manager

Absolwentka Uniwersytetu Warszawskiego na kierunku PR i marketing medialny. Swoje doświadczenie zdobywała zarówno w agencjach public relations, jak i w domu mediowym, gdzie zarządzała działem Public Relations. Specjalizuje się w tworzeniu i realizacji strategii marketignowych. Wierzy w siłę marketingu opartego na budowaniu relacji i zaangażowania.

Magdalena Grzywa

Event Manager

Absolwentka studiów magisterskich AWF w Katowicach oraz podyplomowych na Uniwersytecie Jagiellońskim w Krakowie w dziedzinach zarządzania i marketingu. Charakter wyćwiczony w sporcie dziś pozwala jej na podejmowanie najbardziej wymagających wyzwań. Doświadczenie zdobywała w Totalizatorze sportowym odpowiadając za organizację oraz wsparcie największych wydarzeń sportowo – społecznych.

Magdalena Wiewiór

Główna Księgowa

Absolwentka Politechniki Śląskiej na kierunku Zarządzanie i Inżynieria Produkcji. Posiada ponad 9-letnie doświadczenie w księgowości. Specjalizuje się w branży nieruchomości komercyjnych grup kapitałowych. W swojej pracy kieruje się rzetelnością wykonywanych zadań oraz stworzeniem środowiska przyjaznego pracy w zespole.